Abdullah YILDIZ Kimdir

Abdullah YILDIZ Kimdir

3 çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olmam münasebetiyle, hep pazar sabahları ekmek almaya ben giderdim, çünkü büyük olan benden büyüktü, küçük olan da kızdı, gönderilmezdi.

Yeşil biber yemem, çiğinden ve kızartmasından adeta kaçarım. (bir rahatsızlığım yok, şımarıklık işte) Kolpa insanları sevmem. Dünya’yı babasının arsasıymış gibi sanıp, doğal kaynakları kirleten ve ısraf edenleri de sevmem. Acun Ilıcalı ve programlarını da hiç sevmem, nefret derecesindeyim. Bence, o programlar beyinleri az gelişmişler için hazırlanmış. İzleyenle ve muhabbetini yapanla iki kere düşünürüm. Hayatımda “Ya acaba kpss’ye girsem de memur mu olsam” demedim, bana ters. Bir iş yerinde bırakın ömür boyu, uzun süre çalışmak bile çok sıkıcı. Evde karınca beslemek istiyorum ama açıkçası hiç kendime ait bir karıncam olmadı. He bir de kapısından çok geçtim ama hayatımda hiç operaya gitmedim.

Akademik Kariyer

Dedim sana okul çok saçma

İş Hayatı

Yaşımız küçükken, hayallerimiz büyüktü, yaş ilerledikçe hayallerin gerçekleşmediğini gördük. Bu sefer yaşımız büyüdü, hayallerimiz küçüldü. Kendimi istediğimden daha kötü bir konumda hissettikçe, olmak istediği konumda olamayıp, aynı zamanda benden daha kötü konumda ve durumda olanları aklıma getiriyorum. Hayallerim ve nefsimle olayı büyütmeden tatlıya bağlayıp kapatıyoruz. Çalışmak, hayatımın geniş bölümünü kaplayabilir ama sadece bir bölümüdür, hepsi değildir. Hayata, yarışa sokulmuş at gibi bakan insanlardan değilim. Ne zaman biteceği belli olmayan bir hayat için nefes nefese koşmaya gerek yok.

Nasrettin Hoca’ya sormuşlar:

“Kimsin?”

“Hiç” demiş Hoca, “Hiç kimseyim.”

Dudak büküp önemsemediklerini görünce, sormuş Hoca:

“Sen kimsin?”

“Mutasarrıf” demiş adam kabara kabara.

“Sonra ne olacaksın?” diye sormuş Nasrettin Hoca.

“Herhalde vali olurum” diye cevaplamış adam.

“Daha sonra?” diye üstelemiş Hoca.

“Vezir” demiş adam.

“Daha daha sonra ne olacaksın?”

“Bir ihtimal sadrazam olabilirim.”

“Peki, ondan sonra?”

Artık makam kalmadığı için adam boynunu büküp son makamını söylemiş:

“Hiç.”

“Daha niye kabarıyorsun be adam. Ben şimdiden senin yıllar sonra gelebileceğin makamdayım: “Hiçlik makamında!”